• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

GENEL BİLGİ

Lisans programımızda; öğrencilere ilk yıllarda bilgisayar teknolojileri kavramları (programlama, web tasarımı, veritabanı yönetimi, vb.) ve işletme ve operasyon yönetimi kavramları (pazarlama, muhasebe, finans, işlemler yönetimi, yöneylem vb.) konuları üzerine dersler verilmektedir. İlerleyen yıllarda ise, bilgi teknolojileri ile ilgili sistemlerin analizi, tasarım ve uygulamalarının her safhası, bilişim sistemleri yönetimi, kurumsal bilişim sistemleri, elektronik ticaret, karar alma mekanizmaları, karar destek süreçleri gibi iki alana özgü temel konular detaylı olarak öğretilmektedir. Ayrıca programımız kapsamında öğrencilerimize, veri bilimi, veri madenciliği, web teknolojileri, bulut bilişim, mobil programlama, sosyal medya, makine öğrenmesi, yapay zeka gibi güncel konularda uzmanlık kazandırılması hedeflenmektedir. 

                                                                                                                   

Programımızın eğitim dili İngilizcedir. İngilizce düzeyi yeterli olmayan öğrencilerin ilk yıl hazırlık okumaları gerekmektedir.

Geçen seneki yerleştirme puanlarına göre lisans programımız 2.yılında, ülkemizde YBS programına sahip 40 devlet üniversitesi içinde en yüksek puanla öğrenci kabul eden 6. bölüm olmuştur. Lisans programımız kapsamında hedefimiz, ilk mezunlarımızı vereceğimiz 5. yılımız sonunda devlet üniversiteleri içinde en yüksek puanla lisans öğrencisi kabul eden 3 bölümden biri olmaktır.

Lisans programımız hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız